Powiększy się unikatowa galeria polskiego street artu w Lesznie. UNDER THE STREET GALLERY część 2

i

Autor: hak

UNDER THE STREET GALLERY

Powiększy się unikatowa galeria polskiego street artu w Lesznie. UNDER THE STREET GALLERY część 2

2023-09-21 10:58

Artyści znów będą tworzyć pod wiaduktem w Lesznie. Do końca października w ramach projektu "UNDER THE STREET GALLERY" powstanie kolejnych kilkanaście wielkoformatowych prac. Wszystkie zawisną na filarach wiaduktu na DK nr 12.

Jedyna taka

W ciągu najbliższych kilku dni pod wiaduktem im. Grota -Roweckiego tworzyć będzie Zbiok, Nawar, Paweł Ryżko, Sicoer, Orbis, Krik Kong, Oesu®1. Na całością czuwać będzie pomysłodawca galerii, artysta Wojciech Ejsmondt.

- Do projektu staram się zapraszać osoby, które uważam, że robią coś wyjątkowego, które na pewno są kojarzone w środowisku bardzo mocno. To, że przyjeżdżają tutaj na miejsce, malują tutaj pod wiaduktem tworzy już jakby kultowe miejsce - mówi W. Ejsmondt.

Pod wiaduktem w Lesznie powstaje UNDER THE STREET GALLERY

Tworzenie przy muzyce

W niedzielę o 15:00 rozpocznie się pierwsza impreza pod wiaduktem UNDER THE STREET PARTY. Przy muzyce elektronicznej Masyw Filtra i Macieja Frycza będzie można podpatrywać kilku artystów w trakcie tworzenia swoich prac. Będzie bigos wegetariański, ciacho i kawa.

Kolejne prace do unikatowej galerii powstaną w październiku. Wtedy do Leszna przyjadą: Sepe, Błażej Rusin, Someart, Pener, NeSpoon, Cekas, Czarnobyl.

Pierwszych 14 prac w galerii pod wiaduktem powstało w ubiegłym roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Cały projekt zakłada, że będzie ich 36.

Powstaje dzięki dofinansowaniu Miasta Leszna oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

QUIZ PRL. Kultowe logotypy z PRL.

Pytanie 1 z 9
Logo PZPR wpisane jest w obrys:
QUIZ PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE