Poważne kłopoty leszczyńskiego GTBS-u. Spółka chciała się rozwijać i wybudować nowe bloki. Ale działkę pod nie kupił deweloper

2022-05-17 9:48
Bloki GTBS
Autor: TS Niedaleko miały stanąć kolejne bloki GTBS, jednak działkę kupił deweloper.

GTBS przynosi straty. Według radnych KO między innymi przez kosmiczną pensje prezesa.

GTBS-y powstały w Lesznie w 2016 roku. Należąca do miasta spółka miała budować tanie mieszkania. W pierwszym etapie zbudowano 6 bloków. Kolejne 8 było w planie. Miasto od kilku miesięcy przygotowywało się do ich budowy. Przygotowano dokumentację i projekty. Bloki miały powstać na dwóch działkach. Jednej miejskiej a drugiej należącej do KOWR-u. Właśnie się okazało, że KOWR teren sprzedał, ale nie miastu tylko deweloperowi.

Nie jesteśmy upoważnieni do tego, by przekazywać informację kto kupił, wiemy, że to jeden z leszczyńskich deweloperów. Prawdopodobnie działka została mu sprzedana za 2,7 miliona złotych - wyjaśniał dzisiaj dziennikarzom Jacek Matecki, radny Koalicji Obywatelskiej.

Radni KO
Autor: TS Radni Koalicji Obywatelskiej chcą od prezydenta Leszna wyjaśnień dotyczących GTBS

Rozbudowa GTBS-ów stoi pod znakiem zapytania. Nad samą spółka wiszą czarne chmury. Miasto dopłaca do niej rocznie po kilkaset tys. złotych. Ta spółka nie może na siebie zarobić bo dysponuje za małą powierzchnią mieszkaniową, a jej prezes zarabia za dużo - dodaje radny KO, Przemysław Górzny.

Prezes GTBS zarabia ponad 17 tys. złotych brutto. Prezesi wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych w Lesznie o takich zarobkach mogą tylko pomarzyć. Spółka mogłaby zarabiać, ale nie przy takim wynagrodzeniu jednej osoby, prezesa zarządu. Nie ma takiej możliwości by przy 96 mieszkaniach, przy takich poborach prezesa spółka się utrzymała.

Radni KO wystosowali pismo do prezydenta Leszna. Żądają w nim szczegółowej informacji na temat stanu miejskiej spółki.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE