Ponad 2 tysiące żonkili posadzono na Polu Nadziei w Lesznie [AUDIO/FOTO/VIDEO]

2020-10-16 8:18 hak
Ponad 2 tysiące żonkili posadzono na Polu Nadziei w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska

Akcję zorganizowały leszczyńskie Amazonki w Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi (15.10.). To była trzecia akcja sadzenia cebulek tych kwiatów.

Włączyli się w nią m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie i pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który dokładnie wczoraj obchodził 120-lecie istnienia. Teren pod Pole Nadziei przygotował Miejski Zakład Zieleni. Zakwitnie na wiosnę.

Sadzimy żonkile - mówi Mieczysława von Ossowska, prezes Amazonek w Lesznie. - Żonkil jest symbolem nadziei. Robimy Leszczyńskie Pole Nadziei. Łącznie na tym polu jest posadzonych już ponad 5 tys. żonkili. Proszę wszystkim przypominać, że to służy przypominaniu o ludziach chorych na choroby nowotworowe. Żeby każdy, kto widzi żonkil, kojarzył go z chęcią pomocy. Żeby po prostu chciał włączyć się w pomoc ludziom chorym nowotworowo. Niewiele trzeba, czasami wystarczy zadzwonić i zapytać, czy coś pomóc. Proste rzeczy, proste gesty.

W czasach pandemii, jak wynika z danych NFZ, o ponad 80 proc. zmalała liczba kobiet zgłaszających się na badania profilaktyczne!

O Polu Nadziei mówi Mieczysława von Ossowska, prezes leszczyńskich Amazonek
Posadzili żonkile na Polu Nadziei w Lesznie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.