"Spraw sprawunki seniorowi" - tak nazywa się grupa pomagająca mieszkańcom Leszna. Robią zakupy, wyprowadzają psy czy też załatwiają sprawy urzędowe

2020-10-16 12:19 TS
Pomagają seniorom
Autor: pixabay.com

Pracy mają dużo, bo rośnie ilość leszczynian przebywających na kwarantannie.

Facebookowa grupa została utworzona z inicjatywy Wydziału Promocji i Rozwoju UM Leszna. Działalność rozpoczęła wiosną, gdy wybuchła pandemia. Grupa od początku nastawione było na pomoc osobom starszym. Działa na prostych zasadach: senior, który potrzebuje wsparcia dzwoni pod nr. 65 529 46 35 i zgłasza w czym można mu pomóc:

Zgłoszenia mogą dotyczyć np. odbioru z poczty paczki, zrobienia zakupów, wyprowadzania psa, wysłania listu czy innych spraw. Gdy zgłoszenie do nas dotrze rejestrujemy je na grupie Facebookowej "Spraw sprawunek seniorowi", gdzie, prawie zawsze natychmiast, zgłaszają się wolontariusze gotowi pomóc - wyjaśnia Magda Urbaniak, administratorka grupy.

Posłuchaj co o grupie "Spraw sprawunki seniorowi" mówi jej administratorka Magda Urbaniak

Grupa liczy obecnie 140 wolontariuszy. Najczęściej pomagają przy dostarczaniu seniorom jedzenia ze Stowarzyszenia "Leszczyński Bank Żywności".

Wraz ze wzrostem ilości osób przebywających na kwarantannie w Lesznie, grupa poszerzyła zakres pomocy:

Zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące, które utknęły w domu, szczególnie z powodu kwarantanny, do zgłaszania swoich potrzeb. Ostatnio zorganizowaliśmy grafik wyprowadzania pieska pewnej rodzinie, która nie może sama się tym zająć - dodaje Magda Urbaniak.

Grupa jest otwarta dla wszystkich, którzy chcieli by pomóc potrzebującym. Wolontariusze mogą do niej w każdej chwili przystąpić. Warto to zrobić bo w dzisiejszych, niepewnych czasach, nie wiadomo kiedy i my będziemy potrzebować pomocy. 

Spraw sprawunek seniorowi
Autor: FB/spraw sprawunki seniorowi
Ratują ryby ze zbiornika w Rydzynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.