​Policja ustaliła sprawcę włamania do piwnicy w bloku w Gostyniu

i

Autor: KPP Gostyń zdj. ilustracyjne

​Policja ustaliła sprawcę włamania do piwnicy w bloku w Gostyniu

2023-02-03 12:04

Nie był z daleka, okazał się nim mieszkaniec tego samego osiedla.

Do zdarzenia doszło na osiedlu 700-lecia. Policja dowiedziała się o nim w miniony wtorek (31.01.) od właściciela pomieszczenia.

Sprawca bądź sprawcy poprzez podważenie drzwi, wystawienie ich z zawiasów, a następnie ponownym ich zamontowaniu na swoim miejscu dokonali zaboru specjalistycznych kluczy, ładowarki do roweru elektrycznego i alkoholi. Mężczyzna straty wycenił na kwotę 900 złotych - mówi Marek Balczyński, z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem jest 40-letni mężczyzna, mieszkający na tym samym osiedlu.

Kryminalni po dokonanym przeszukaniu, ujawnili w mieszkaniu mężczyzny skradzione mienie. 40-latka zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu - dodaje M. Balczyński.

Jak się okazało, mężczyzna próbował wcześniej dostać się do innej piwnicy w tym samym bloku. Tłumaczył sią wypitym alkoholem. Grozi mu 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE