​Kościańska policja ustala przyczyny tragicznego pożaru w domu jednorodzinnym w Krzywiniu

i

Autor: KP PSP Kościan Ratownicy przez kilkadziesiąt minut walczyli o życie 55-latka.

Policja ustala przyczyny tragicznego pożaru w domu jednorodzinnym w Krzywiniu [FOTO]

2023-02-24 10:00

Nie żyje 55-letni mężczyzna, który w nim mieszkał. Prawdopodobnie zatruł się dymami pożarowymi. Pożar wybuchł na parterze domu i na poddasze, na którym znaleziono 55-latka nie dotarł.

55-latek mieszkał w domu sam. Służby ratunkowe wezwał wczoraj (23.02.) na miejsce sąsiad mężczyzny, który nie mógł się z nim skontaktować. Ok. godz. 18:30 przyszedł pod jego dom i zobaczył dym. Przed przyjazdem strażaków, ogień samoczynnie wygasł, bo w szczelnie zamkniętym domu zabrakło napędzającego go tlenu.

Jednak w całym domu panowało bardzo silne zadymienie. Strażacy w sprzęcie ochrony układu oddechowego weszli do środka. Na piętrze znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, natychmiast ewakuowali go na zewnątrz budynku. Nie stwierdzając funkcji życiowych przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W międzyczasie, na miejsce przybył również zespół ratownictwa medycznego, który wspólnie ze strażakami kontynuował te czynności. Niestety, kilkudziesięciominutowa resuscytacja nie pozwoliła na przywrócenie funkcji życiowych u tego mężczyzny i lekarz stwierdził zgon - mówi Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Pożar powstał na parterze budynku, w pobliżu lodówki. Prawdopodobnie spowodowało go zwarcie instalacji elektrycznej. Spalił się tylko niewielki fragment kuchni i wyposażenia koło lodówki i obrotowy fotel.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE