Po blamażu w Krakowie koszykarki Pompax Tęczy Leszno staną w niedzielę przed szansą poprawienia nastrojów

2021-01-22 12:15 AB
Pompax Tęcza Leszno
Autor: AB

Nasze panie podejmą w Trapezie drugi zespół Enea AZS AJP Gorzów.

Przed niespełna tygodniem leszczynianki po raz drugi w sezonie uległy ostatniej drużynie tabeli, czyli Wiśle Can-Pack Kraków. Druga porażka z tą drużyną była mało zrozumiała, bo wszystkie atuty były po stronie zespołu z Wielkopolski. O tym meczu jednak należy zapomnieć i skupić się na najbliższym rywalu, który też będzie niewygodny, bo to zespół gorzowskich rezerw, występujących w ekstraklasie. Zespół utalentowanej młodzieży, która jest jedną z lepszych w Polsce.

W I rundzie Pompax Tęcza uporała się z gorzowskim klubem na obcym terenie, dopiero dzięki IV kwarcie wygranej 22:10. Wtedy świetne zawody rozegrała Alicja Grabska, której ostatnio zabrakło w Krakowie. Jeśli zawodniczka CCC Polkowice zagra w niedzielę w zespole z Leszna o sukces będzie łatwiej. Mimo to spodziewamy się trudnej przeprawy. Punkty są potrzebne obu zespołom, które są blisko zapewnienia sobie udziału w fazie play-off. Leszczynianki są czwarte, gorzowianki co prawda ósme, ale mają też najmniej rozegranych spotkań, więc w panującym ścisku w tabeli pójdą w górę. Pompax Tęcza na dobrą sprawę, wygrywając w niedzielę może sobie udział w play-off zapewnić. To zresztą bardzo ważne spotkanie, bo terminarz leszczyniankom nie sprzyja. Pompax Tęczy pozostanie bowiem wyjazd do Bochni, potem starcie u siebie z mocnym MUKS Poznań i na koniec rundy zasadniczej mecz w delegacji z liderkami, czyli Politechniką Koroną Kraków. Dodajmy jeszcze, że najbliższe, niedzielne spotkanie w Trapezie rozpocznie się o godzinie 14.30.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski. Słynny Papcio Chmiel, autor "Tytusa, Romka i A'Tomka" miał 97 lat