PKP gotowe na otwarcie przejazdu kolejowego na ul. Słowiańskiej w Lesznie. Według kolejarzy to miasto musi podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie [AUDIO/FOTO]

2020-06-30 13:16 TS
przejazd kolejowy na ul. Słowiańskiej
Autor: TS, Radio Eska

Na przeszkodzie przed otwarciem przejazdu może stać skomplikowana organizacja ruchu w tym miejscu.

Miasto Leszno dwa miesiące temu informowało, że prowadzi rozmowy z PKP PLK w sprawie czasowego otwarcia przejazdu kolejowego na ul. Słowiańskiej. Puszczenie tamtędy ruchu samochodowego miałoby zmniejszyć korki w momencie rozpoczęcia remontu wiaduktu i krajowej 12-stki. To nie od nas zależy otwarcie przejazdu - mówi Jarosław Szczepaniak z PKP PLK:

To zarządca drogi i odpowiednie organy zatwierdzają potrzebną do tego organizację ruchu. Nie robi tego PKP PLK. My możemy wyrazić tylko opinie na ten temat. Decyzję musi wydać miasto.

PKP PLK są jednak ostrożne w kwestii otwarcia przejazdu na ul. Słowiańskiej. Problemem może być skomplikowana organizacja ruchu w tym miejscu - dodaje Jarosław Szczepaniak:

Proszę zwrócić uwagę na kwestie ronda. W godzinach szczytu, kiedy jest zamknięty przejazd, gdy jadą pociągi w kierunku Głogowa, to korki sięgają aż wiaduktu. Istnieje duże ryzyko, że w momencie otwarcia przejazdu zrobi się tam bardzo niebezpiecznie. 

My jako PKP na otwarcie przejazdu jesteśmy gotowi, decyzję i odpowiedzialność za nią musi wziąć na siebie miasto - dodaje Szczepaniak.

Posłuchajcie co na temat otwarcia przejazdu kolejowego na ul. Słowiańskiej mówi Jarosław Szczepaniak z PKP PLK