piłka nożna

Piłka nożna

Piłkarze Polonii bliżej utrzymania

2023-06-05 10:33

Piłkarze Polonii 1912 Leszno zrobili kolejny krok ku utrzymaniu się w IV lidze. Nasz zespół po dobrym spotkaniu pokonał Iskrę Szydłowo 4:1.

Zwycięstwo piłkarzy Polonii 1912 Leszno w ważnym meczu

Polonia prowadzenie w meczu objęła w 41 minucie, kiedy rywal zagrał piłkę ręką w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Michał Skrzypczak. Od 43 minuty przeciwnik grał w osłabieniu, kiedy jeden z ich graczy otrzymał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę. Goście jednak się zmobilizowali i w 49 minucie nieoczekiwanie doprowadzili do remisu. Na szczęście Poloniści szybko opanowali sytuację i w 69 minucie znów byli na prowadzeniu. Do piłki po strzale Robaczyńskiego dopadł Skrzypczak, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Trzy minuty później było już 3:1, gdy sytuację sam na sam wykorzystał Robaczyński. Kropkę nad ''i” Polonia postawiła w doliczonym czasie. Po akcji Klabińskiego futbolówkę do bramki skierował Harendarz ustalając wynik na 4:1.

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"