Petycja w sprawie drzew na Fabrycznej jeszcze bez odpowiedzi. Leży w urzędzie od sierpnia

2020-11-19 11:51 hak
Petycja w sprawie drzew na Fabrycznej jeszcze bez odpowiedzi. Leży w urzędzie od sierpnia
Autor: hak, archiwum

Nadal nie wiadomo, co z drzewami na Fabrycznej w Lesznie. Urząd Miasta nie odpowiedział jeszcze na petycję mieszkańców, którzy sprzeciwili się planowanej w związku z remontem drogi wycince. Dziś (19.11.) otwarte mają być oferty przetargowe na wykonawcę inwestycji.

Pod topór trafić ma ponad 200 z ponad 600 rosnących na ul. Fabrycznej drzew. Petycja w ich obronie, leży w Urzędzie Miasta od 24 sierpnia. Podpisało się pod nią blisko pół tysiąca osób.

Mamy jeszcze kilka dni na udzielenie odpowiedzi. Ona na pewno od razu po sporządzeniu znajdzie się w Biuletynie Informacji Publicznej, także proszę śledzić tam zakładkę dotyczącą petycji - odpowiedziała nam Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna. 

Na odpowiedź na petycję miasto ma 3 miesiące. Dziś z koeli (19.11.) otwarte mają być oferty przetargowe na wykonawstwo inwestycji. Termin przekładany był kilka razy.

Mamy nadzieję, że już będą jakieś rozstrzygnięcia i będziemy mogli powiedzieć coś więcej - dodaje L. Gbiorczyk.

Ile drzew ostatecznie zostanie wyciętych nie wiadomo. Urząd Marszałkowski w Poznaniu, do którego miasto złożyło wniosek o zezwolenie na wycinkę, zgodził się na razie na usunięcie... tylko jednego klonu. Stan drzewa zagrażał bezpieczeństwu przechodniów. Co do reszty wciąż nie ma decyzji.

Protest na ul. Fabrycznej przeciwko wycince drzew w związku z jej remontem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.