"Pączki do rączki" w tym roku jednak się odbędą. Dzięki jednej z leszczyńskich firm, w tłusty czwartek, będą zbierane pieniądze na rzecz niepełnosprawnej dziewczynki

2021-01-22 9:47 TS
pączki
Autor: pixabay.com Akcja charytatywna "Pączki do rączki" jednak się odbędzie

W tym roku charytatywna akcja wyglądać będzie inaczej, ale jej cel się nie zmienia - pomoc dla potrzebujących.

Przez pandemię akcja "Pączki do rączki" miała się w tym roku w ogóle nie odbyć. Chcieliśmy ją odwołać, ale zadzwonili do nas z piekarni - mówi Marzena Majer, jedna z organizatorek akcji:

Zadzwoniła do na piekarnia "Ratajczak & Gawlicki". Powiedzieli, że chcą podtrzymać tradycję corocznej akcji charytatywnej. Zaproponowali, że od każdego pączka sprzedanego w tłusty czwartek, przekażą na rzecz akcji 50 groszy. Oprócz tego w każdym ich punkcie postawią puszki na datki od klientów.

Do akcji chcą się też włączyć inne firmy. W tym roku nie będą sprzedawane pączki w szkołach, ale w niektórych zakładach pracy pojawią się wolontariusze sprzedający "Pączki do rączki". W tym roku pieniądze z akcji trafią do 7-letniej Dobrochny. Niepełnosprawna dziewczynka potrzebuje schodołaz gąsienicowy - dodaje Marzena Majer:

Dobrochna mieszka w bloku. Schodołaz bardzo by pomógł wnieść dziewczynkę na wózku do mieszkania.

Schodołaz kosztuje prawie 20 tysięcy złotych. W tłusty czwartek wszyscy mieszkańcy regionu będą mogli pomóc go zakupić, kupując charytatywne pączki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski. Słynny Papcio Chmiel, autor "Tytusa, Romka i A'Tomka" miał 97 lat