Place zabaw

i

Autor: UM Leszna Niedoróbki na placach zabaw mogły zagrażać dzieciom

Oto powód dlaczego place zabaw na Zatorzu były zamknięte [ZDJĘCIA]

2021-12-07 9:58

Magistrat publikuje zdjęcia felernych elementów wyposażenia.

Place zabaw, które powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego przy ulicach Św. Józefa, Okrzei i Krzyckiego, były teoretycznie gotowe już w połowie sierpnia. Podczas ich odbioru urzędnicy dopatrzyli się niedoróbek. Wykonawca dostał 2 tygodnie na naprawę. Część urządzeń zdemontował, część wymienił. Place zabaw jednak wciąż nie nadawały się do użytku.

Jeżeli wykonawca próbuje oszukać zamawiającego, czy tez stara się nie wykonać zadania zgodnie z projektem, to my nie możemy odebrać pracy i przekazać te infrastrukturę najmłodszym - mówił wtedy Łukasz Borowiak, prezydent Leszna.

Niektóre niedoróbki mogły zagrażać dzieciom. Na placach zabaw wykonawca ustawił popękane ławki, niektóre elementy urządzeń były uszkodzone, lub były źle przymocowane. Stwierdzono również luźne śruby mocujące łańcuchy huśtawek i karuzeli.

Wszystkie elementy zostały już naprawione. Place zabaw są otwarte. Brakuje na nich jedynie koszy na śmieci, stojaków na rowery i stołów z ławami biesiadnymi. Te będą dostarczone i zamontowane przez innego wykonawcę do końca tego roku.

Ubieranie choinki przy lodowisku w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE