Ostatni moment, by wypożyczyć książki na Chrobrego w Lesznie

i

Autor: hak, Radio Eska

Ostatni moment, by wypożyczyć książki na Chrobrego w Lesznie

2022-04-22 8:43

Od poniedziałku (25.04.) wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych oraz Wypożyczalnia Zbiorów audiowizualnych będą zamknięte. Zaczyna się przeprowadzka Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowej siedziby na Pl. Metziga. ​

To będzie potężna logistycznie operacja, która potrwa nawet 3 tygodnie

Koniec budowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie

Panie (od red. - pracownice biblioteki) przygotowały to doskonale, opisały książki. Mamy już przygotowane kartony i pojemniki, w których zostaną one przewiezione, a na miejscu wszystkie półki, wszystkie regały są opisane. Mimo że panie mają precyzyjnie opisane gdzie co stanie, wymagane jest zinwentaryzowanie tych wszystkich zbiorów, żeby one trafiły na właściwe miejsce, wymaga to przynajmniej dwóch, trzech tygodni - mówi Andrzej Kuźmiński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. 

Ostatni moment, by wypożyczyć książki na Chrobrego w Lesznie

i

Autor: hak, Radio Eska Jeden z wielu regałów na biblioteczne zbiory na Pl. Metziga

Do przeniesienia i przewiezienia jest mnóstwo książek.

To jest ponad 100 tys. książek, które są w wypożyczalni dostępne. Do tego są wszystkie zbiory regionalne, największe, jakie tu w Wielkopolsce są o naszym regionie. do tego dochodzą wszystkie książki z czytelni, do tego dochodzą płyty, więc jest to duże przedsięwzięcie - podsumowuje A. Kuźmiński.

Ostatni moment, by wypożyczyć książki na Chrobrego w Lesznie

i

Autor: hak, Radio Eska Nowa biblioteka zostanie otwarta prawdopodobnie w czerwcu

Od poniedziałku 25 kwietnia wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych będą zamknięte. Termin zwrotu wypożyczonych tytułów zostanie przedłużony do 25 czerwca, a kary za przetrzymanie nie będą naliczane.

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży jeszcze się nie przeprowadza i na razie nadal będzie czynna w budynku na Chrobrego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE