Olimpia

i

Autor: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Inwestycje

Olimpia w Kąkolewie dużo droższa niż zakładano [ZDJĘCIA]

2024-04-02 14:01

Aż 8,4 miliona złotych ma kosztować wybudowanie hali sportowej w Kąkolewie. To najniższa zaproponowana podczas przetargu kwota. Gmina Osieczna nie ma czasu na przygotowanie nowego przetargu, nie ma też pewności, czy ceny oferentów byłyby niższe.

„Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”

Gmina Osieczna w zeszłym roku dostała 2,4 miliona złotych dofinansowania na wybudowanie w Kąkolewie hali sportowej. W ramach programu Olimpia miał powstać zadaszony obiekt z boiskiem i zapleczem. Wtedy całkowity koszt inwestycji szacowano na 3,5 miliona złotych. Gdy ogłoszono przetarg, okazało się, że oferty są dużo wyższe.

Ta najtańsza oferta brutto opiewa na kwotę, która rzeczywiście jest daleko wyższa od tej, o jakiej mówiliśmy, to 8 milionów 400 tysięcy złotych - mówi Stanisław Glapiak, burmistrz Miasta i Gminy Osieczna.

Gmina czasu na rozpisanie nowego przetargu właściwie nie ma, bo musi zdążyć z wykonaniem inwestycji. Spóźnienie w terminie jej oddania do użytku wiąże się ze stratą dofinansowania. Zresztą nowy przetarg niekoniecznie mógłby przynieść lepsze oferty potencjalnych wykonawców.