Ogromne straty po pożarze w odlewni żeliwa w Dobramyśli w gm. Osieczna [FOTO]

2021-06-10 10:08 hak
Ogromne straty po pożarze w odlewni żeliwa w Dobramyśli w gm. Osieczna
Autor: KM PSP Leszno

Ogień zauważono wczoraj (9.06.) wieczorem, kilka godzin po zakończeniu pracy zakładu. Straty oszacowano na milion złotych. Uratowano mienie o podobnej wartości.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie po godz. 20:00. Paliła się jedna z hal zakładu, w której znajdowała się oczyszczalnia żeliwa oraz częściowo przylegająca do niej hala produkcyjna.  

Na miejsce wysłano zarówno zastępy strażaków ochotników, jak i zawodowców z powiatu leszczyńskiego i gostyńskiego. Na miejsce przybyła tez grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. W takim kulminacyjnym momencie były 22 zastępy strażaków i łącznie 83 osoby. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Straty, które spowodował pożar są wyłącznie w mieniu, one wynoszą ok. miliona złotych. Jeśli chodzi o przyczynę tego zdarzenia, to prawdopodobnie doszło do niego na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w pomieszczeniu sprężarkowni, które dolegało do hali oczyszczalni żeliwa - mówi Szymon Kurpisz oficer prasowy leszczyńskiej straży pożarnej.

To był drugi pożar z jakim walczyli w środę strażacy. Wcześniej, po godz. 18:00 w Moraczewie palił się kontener w firmie usługowej, w którym składowane były dokumenty. Spłonął doszczętnie. Straty oszacowano na 40 tys. złotych.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!