Ogłaszają nazwiska

2022-07-04 12:30
futsal
Autor: AB

GI Malepszy Futsal Leszno rozpoczęło prezentację drużyny na sezon 2022/2023. Wiadomo, że ten zespół będzie nieco inny, wszak już po ostanim meczu pożegnano trójkę zawodników.

Klub z Leszna opuściły trzy ważne ogniwa. W najbliższych rozgrywkach nie zagrają już: najskuteczniejszy w minionym sezonie: Mateusz Lisowski, król asyst – Sebastian Wojciechowski, a także Adrian Niedźwiedzki, który był jednym z autorów awansu do Futsal Ekstraklasy przed trzema laty. Teraz klub z Leszna rozpoczął ogłaszanie składu na nowy sezon. Rozpoczął budowę od graczy, którzy występowali w tej drużynie w mionionym sezonie i którzy pozostają z zespołem. Dwa pierwsze nazwiska, to Dominik Solecki oraz Kacper Konopacki. Obaj bardzo pracowici. Solecki był ostoją obrony i najczęściej podającym. Zdobył też 13 bramek, zanotował 14 asyst. Konopacki podawał z kolei najdokładniej z całego zespołu, ale i trafiał także do bramki rywali. Zrobił to 12-krotnie. Odnotował też 5 asyst. Do tego zestawu możemy dodać jeszcze jedno nazwisko, które wiemy, że też pozostaje w zespole trenera Tomasza Trznadla. To Marcin Firańczyk, który zasilił zespół na rundę rewanżową. Zbierał dobre noty, ale fatalna kontuzja kolana wyeliminowała go szybko z gry. Zawodnik jest już dawno po operacji i w środku rehabilitacji. Klub szybko po tym co się stało doszedł z zawodnikiem do porozumienia w sprawie występów także w zbliżającym się sezonie. To początek prezentacji. Teraz czekamy na kolejne nazwiska, ale i graczy, którzy zasilą zespół. Po wspomnianych pożegnaniach jest to konieczne, by zbudować konkurencyjną drużynę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE