Odzierają ratusz "ze skóry". Trwa remont najważniejszego budynku w Lesznie

2020-02-06 10:56
Odzierają ratusz ze skóry. Trwa remont nawjażniesjzego budynku w Lesznie
Autor: hak

Budowlana siatka oplata ratusz w Lesznie niczym pajęczyna. A pod nią rusztowania, aż po sam czubek ratuszowej wieży. Prace mają zakończyć się jesienią.

Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę instalacji odgromowej i przyziemia oraz wymianę zabrudzonej elewacji ratusza. - Przewidujemy skucie i wymianę większości tynków i pozostawienie detalu architektonicznego - mówi Maciej Urban, Miejski Konserwator Zabytków w Lesznie.

A przede wszystkim powrót ratusza do kolorystyki sprzed lat.

- Wszystko było w takich kolorach ziemistych, prawdziwego tynku wapienno-piaskowego, na którym różnie układał się światłocień - dodaje Maciej Urban.

Po remoncie inny będzie też sam zegar na ratuszowej wieży. Tło tarczy będzie miał czarne, a cyferblat i wskazówki złote. Prace kosztować będą w sumie prawie 2 mln 400 tys zł. I mają być wykonane do końca października tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE