​Obra punktuje. Nieskuteczna Polonia 1912 Leszno

2022-08-16 8:33

Aż dwie kolejki spotkań rozegrały w przedłużony weekend trzy nasze zespoły w piłkarskiej IV lidze. Satysfakcja tylko w Kościanie. Skromny punkt dla Polonii, a bez niczego wciąż Korona Piaski.

Obra 1912 Kościan po falstarcie na inaugurację szybko wskoczyła na odpowiednie tory. Najpierw pojechała do Kępna, gdzie poradziła sobie z Polonią Marcinkami, wygrywając 2:1. Decydującą bramkę Kościaniacy zdobyli w 85 minucie z rzutu karnego. W świąteczny poniedziałek było jeszcze lepiej. Dwie bramki Adamskiego oraz dwie Borowiaka dały dość okazałe zwycięstwo na własnym boisku z Victorią Skarszew 4:1. Obra po 3 kolejkach zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Mini zlot Chrysler Pt Cruiser w Lesznie

Bardzo nieskuteczna była za to Polonia 1912 Leszno, która mnożyła sytuacje najpierw w LKS Gołuchów, a potem w Pobiedziskach z Huraganem, nie trafiając w tych dwóch spotkaniach do bramki rywali ani razu. Z Gołuchowem trafiła do własnej siatki i przegrała 0:1. W Pobiedziskach, mimo nawet dwóch sytuacji sam na sam, a w sumie kilku dobrych okazji bezbramkowo zremisowała. Punkt niby trzeba szanować, ale z przebiegu obu spotkań powinny być minimum cztery, jeśli nie sześć. Bramki z kolei strzela Korona Piaski, ale brakuje jej szczęścia. Najpierw Korona uległa 1:2 Iskrze Szydłowo, kiedy straciła decydującą o losach meczu bramkę na 5 minut przed końcem z karnego, a następnie uległa w Wągrowcu Nielbie 3:2, choć wyciągnęła ze stanu 2:0 na 2:2 za sprawą Sarbinowskiego. Rywal jednak w 75 minucie trafił po raz trzeci i skończyło się trzecią porażką w sezonie. Zarówno Polonia, jak i Korona są póki co w dole tabeli. Okazja do poprawy humorów w kolejny weekend.