​Nowy park w Lesznie Parkiem Tolerancji?

2021-07-24 10:31
​Nowy park w Lesznie Parkiem Tolerancji?
Autor: hak, Radio Eska

Radni KO chcą, żeby nowopowstałe miejsce wypoczynku między ulicami Unii Europejskiej, Francuskiej i Chorwackiej nosiło nazwę Parku Tolerancji.

W Lesznie powstał nowy park

O swojej inicjatywie radni KO poinformowali dziennikarzy na konferencji, którą zorganizowali przy ogrodzonym jeszcze siatką parku. Wzięli w niej udział Tomasz Mikołajczak, Przemysław Górzny, Barbara Mroczkowska i Jacek Matecki.

Leszno historycznie było od zawsze miastem bardzo tolerancyjnym. To za zgodą ówczesnych właścicieli Leszna do Leszna przybywali uchodźcy z Czech, Moraw, luteranie ze Śląska, Węgrzy, Włosi czy Szkoci. (...) W Lesznie od wieków ludzie mogli żyć w atmosferze przepełnionej otwartością, tolerancją religijną, czerpaniem z różnorodnych postaw, przekonań, tradycji i kultury. (...) Naszą intencją jest, aby symboliczna nazwa Parku Tolerancji przypominała mieszkańcom Leszna o chlubnych tradycjach, o wielkości miasta Leszna oraz o tym, że mimo upływu lat wartości te pozostają niezmienne. Chcielibyśmy, aby kolejne pokolenia mieszkańców Leszna tworzyły osoby tolerancyjne, o wielkiej wrażliwości, szanujące i starające się zrozumieć każdego, mające serca otwarte na potrzeby innych ludzi oraz mające świadomość, że prawo do szacunku przynależy każdemu- mówił Jacek Matecki.

Radni KO mają nadzieję, że projekt uchwały przyjęty zostanie jednomyślnie. Trafi na obrady na najbliższą sesję Rady Miasta Leszna, która prawdopodobnie odbędzie się pod koniec sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE