Niewidzialne Twarze Leszna

i

Autor: Maciej Nowaczyk/FB Niewidzialne Twarze Leszna Autorki projektu, od lewej: Beata Grzegorzewska, Katarzyna Skrzypczak, Zofia Skrzypczak-Czekajło

Niewidzialne Twarze Leszna. Kto opowie o życiu w dawnym mieście? [AUDIO]

2020-07-08 13:48

Niewidzialne Twarze Leszna - tak nazywa się projekt Nieformalnej Grupy Mieszkańców, która przygotowuje filmy o życiu w Lesznie przed laty. Szuka osób, które opowiedzą o nim przed kamerą.

Filmy dotyczyć ma przede wszystkim Starego Miasta, czyli obszaru objętego rewitalizacją.

To miasto kiedyś żyło, miało swój klimat, tam się spotykali ciekawi ludzie. I tak naprawdę chcielibyśmy ten obraz przywołać, bo dzisiaj no niestety, nie do końca dobrze nam się kojarzy. A tak naprawdę mamy piękne kamienice, mamy zakleta historię w tych ludziach i w tych kamienicach, może nawet w przedmiotach, które mieszkańcy mają - mówi Beata Grzegorzewska, współautorka projektu.

Na zgłoszenia rodziców, dziadków, czy sąsiadów grupa czeka do 15 lipca, pod adresem e-mail: [email protected] lub pod nr telefonu 601 673 944.

To ci ludzie budowali, rozrastali, tworzyli Leszno. I to jest takim naszym głównym zadaniem - pokazanie potencjału, że to Leszno, to centrum było "mięsiste", takie żywe -  mówi Zofia Skrzypczak-Czekajło, druga z autorek projektu.

Trzecia osoba, która go tworzy to Katarzyna Skrzypczak. Filmy pokazywane będą m.in. w szkołach. Premiera pierwszego odcinka planowana jest jesienią.

Produkcją filmu zajmie się Fundacja Sztuka. Partnerem wspierającym jest Muzeum Okręgowe w Lesznie. Projekt został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Leszna.

POSŁUCHAJ o projekcie Niewidzialne Twarze Leszna

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Muzeum Neonów w Warszawie