Nie na mieście, a w necie. Wyjątkowy "Tropiciel historii" w czasie pandemii [AUDIO]

2020-09-16 13:27 hak, Radio Eska
Nie na mieście, a w necie. Wyjątkowy Tropiciel historii w czasie pandemii
Autor: muzeum.leszno.pl

Z powodu koronawirusa, popularna gra miejska dla uczniów leszczyńskich szkół podstawowych przeniosła się do internetu. Zabawa właśnie ruszyła.

Jej organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Lesznie. Do tej pory uczestnicy gry, podzieleni na grupy, ruszali z zadaniami w miasto i rozwiązywali zagadki dotyczące zabytków Leszna.

W tym roku uznaliśmy, że najbezpieczniej będzie, jeśli przeprowadzimy akcję w internecie. Pandemia dała nam jakby nowe możliwości, nowe inspiracje i myślimy że to jest na swój sposób ciekawe, że uczniowie będą mogli z poziomu smartfona, czy swojego domowego komputera, może nawet na lekcji informatyki, wykonać tego rodzaju zabawę - mówi Jakub Piwoński z leszczyńskiego muzeum.

Do wyboru są 3 quizy: dla uczniów klas 4-5, 6-7 oraz 8. A w każdym z nich 15 pytań.

Konkurs jest bardziej nastawiony na umiejętność szukania właściwych informacji, na tzw. research. To też jest bardzo ważna umiejętność dzisiejszych czasów. Mamy nadzieję, że na skutek tego dzieci będą także chciały się zainteresować tą historia w ten sposób - dodaje J. Piwoński. 

Zabawa trwa do niedzieli (20.09.). Dla najlepszych "Tropicieli" przewidziano nagrody. Szczegóły na: http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/archiwa/8308

Jakub Piwoński z Muzeum Okręgowego w Lesznie o "Tropicielu historii" w internecie
Pod Bydgoszczą znów pachniało powidłami. Święto Śliwki 2020