Nie chciał posłuchać policjantów - w ruch poszedł gaz [VIDEO]

2021-12-02 9:56
Nie chciał posłuchać policjantów, musieli użyć gazu
Autor: świadek/KMP Leszno Policjant użył gazu, bo mężczyzna nie chciał założyć maseczki spod brody na usta i nos

Tym zakończyła się interwencja wobec 39-latka w jednym z marketów w Lesznie. Mundurowi zwrócili mu uwagę, żeby prawidłowo założył maseczkę ochronną.

Do zdarzenia doszło we wtorek (30.11.) wieczorem przy ul. Kąkolewskiej. W przedsionku sklepu mundurowi zauważyli mężczyznę, który miał maseczkę ochronną pod brodą. Był w towarzystwie kobiety. Poprosili, żeby zasłonił nią usta i nos, ale on odpowiedział agresją. 

Zaczął unosić głos, był wulgarny, nie reagował na polecenia zachowania zgodnego z prawem, aby po prostu się uspokoił. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym i brak maseczki zakrywającej usta i nos. A chcąc dokończyć czynności poprosili go o wyjście na zewnątrz. Wówczas agresja tego mężczyzny eskalowała. Pomimo wezwań nie reagował na polecenia, napierał wręcz na policjantów, uniemożliwiając im tym samym przeprowadzenie czynności, wobec czego policjant użył gazu pieprzowego - relacjonuje Daria Żmuda z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Na miejsce wezwano dodatkowy patrol. 39-latek uspokoił się dopiero po doprowadzeniu do radiowozu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Agresja za maseczkę pod brodą w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE