Najpierw turniej towarzyski, a potem wręczenie medali w superlidze

Autor: Fb SKK Polonia 1912 Leszno Złote kręglarski SKK Polonii 1912 Leszno

Kręgle

2023-03-27 11:22

W sobotę (25.03.) na kręgielni w Lesznie odbyła się gala podsumowująca sezon rozgrywek w superlidze pań i panów. Złote medale odebrały gospodynie imprezy.

W turnieju wystartowała czołówka krajowych kręglarzy. W kategorii pań imprezę wygrała Nicoletta Dudziak z SKK Polonii 1912 Leszno (610 punktów), a w gronie panów Sebiastian Piosik z Dziewiątki Amica Wronki (626 punktów).

Złotka z Leszna

Po turnieju nastąpiło wręczenie medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W superlidze kobiet startowało 5 drużyn, a w superlidze mężczyzn 6. Złote medale zawisły na szyjach zawodniczek SKK Polonii 1912 Leszno. Drugie miejsce zajęły kręglarki Alfy Vector Tarnowo Podgórne, a trzecie Czarnej Kuli Poznań. Klasyfikację mężczyzn wygrała Alfa Vector Tarnowo Podgórne, srebro zdobyli zawodnicy Startu Gostyń, a brąz Dziewiątka Amica Wronki.

Za nami są Mistrzostwa Polski Juniorów, gdzie przywieźliśmy srebrny medal w parze, za nami są Mistrzostwa Polski Młodzików, które też się odbyły w Lesznie i tam mamy 5 medali i przed nami są jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Młodszych. Także mam nadzieję, że powiemy o ilości tych medali po zakończonym sezonie - mówiła Radiu Eska Beata Włodarczyk, prezes leszczyńskiego klubu kręglarskiego i trenerka kadry narodowej.

Kto do Chorwacji?

Zwieńczeniem sezonu będą mistrzostwa świata, rozgrywane w maju w Chorwacji.

Przygotowania jeszcze trwają. 15 kwietnia odbędzie się mecz Polska-Niemcy, to też wyłoni zawodniczki, które będą się kwalifikowały na mistrzostwa świata. Tam pojedzie 7 zawodniczek i mam taką nadzieje, że znajdą się też i nasze - dodaje B. Włodarczyk.

Też na to liczymy i młodziutkiemu leszczyńskiemu klubowi życzymy kolejnych sukcesów.