Na trzech torach rozegrano ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

2021-04-23 6:13 AB
Na trzech torach rozegrano ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu
Autor: AB

Nas interesowały dwa turnieje, te w Rawiczu oraz Łodzi. Jakie wyniki osiągnęli zawodnicy z Leszna?

W Rawiczu startowało trio zawodników Unii Leszna, a może i bardziej Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz. To wspomniane trio okazało się gościnne dla innych, choć po cichu liczyliśmy na awans choćby jednego z nich. Skończyło się na bratobójczym barażu o miejsce rezerwowego pomiędzy dwoma Damianami. Wygrał go Dróżdż, zajmując 9 miejsce, co oznacza, że w półfinale będzie w parkingu czekał na swoją okazję. Tego jednak nie życzymy jego rywalom. 10 miejsce zajął ostatecznie Damian Baliński, a Szymon Szlauderbach nie odegrał w imprezie żadnej roli, zdobywając zaledwie punkt. Imprezę z 14 punktami wygrał Tobiasz Musielak.

W Łodzi startował Piotr Pawlicki i pomimo że oglądał dwa razy plecy rywali, a konkretnie Dominika Kubery i Norberta Kościucha, to i tak wygrał zawody i awansował zgodnie z planem do półfinałów. W Bydgoszczy zabrakło naszych zawodników na starcie. Wygrał tam Szymon Woźniak. Czwarty ćwierćfinał odbędzie się 13 maja w Rzeszowie i tam wystartuje jeszcze Janusz Kołodziej. W maju odbędą się też półfinały w Gnieźnie i Krośnie, a finałowa impreza zaplanowana jest na 11 lipca na Smoczyku.

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

MBWA w Lesznie szykuje wystawę Zofii Rydet