Na Polu Nadziei znów posadzono żonkile [FOTO/VIDEO]

2021-10-15 13:28
Na Polu Nadziei znów posadzono żonkile
Autor: hak, Radio Eska

Dziś (15.10.) obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Żonkile to kwiaty nadziei. Zakwitną na żółto na wiosnę.

Na Polu Nadziei na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z Al. Jana Pawła II posadzono 2 tys. cebul tych kwiatów.

Na Polu Nadziei w Lesznie znów posadzono żonkile

Tradycyjnie 15 października sadzimy żonkile, kwiaty nadziei. Dzisiaj będzie też odsłonięcie tablicy, która upamiętnia to "Pole...". Założyliśmy je 4 lata temu i chcemy przypominać wszystkim o potrzebach ludzi chorych terminalnie. Również chcemy, że patrząc na żonkile, każdy pomyślał, żeby się przebadać. Chodzi nam o to, żeby to była profilaktyka połączona z edukacją. Dlatego też zapraszamy młodzież szkolną - mówi Mieczysława von Ossowska, prezes leszczyńskiego Stowarzyszenia Rehabilitacyjnego ” Amazonka”.

Co roku w Polsce na raka piersi zachorowuje ok. 20 tys. kobiet.

Polska należy do krajów o średnim stopniu zachorowalności na raka piersi. W innym krajach liczba zachorowań zmniejsza się, w Polsce niestety rośnie - dodaje M. Ossowska.

Do sadzenia żonkili z Amazonkami przyłączyła się młodzież z leszczyńskich szkół, pracownicy MPWiK w Lesznie oraz Miejskiego Zakładu Zieleni, którzy przygotowali grunt pod sadzenie cebul kwiatowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE