Na Aleje Gwiazd Żużla w Lesznie wróciły motocykle. Kiedy żużlowcy na tor?

i

Autor: hak, Radio Eska

Na Aleję Gwiazd Żużla w Lesznie wróciły motocykle. Żużlowcy na tor w sobotę!

2023-03-16 17:38

Repliki żużlowych maszyn przy stadionie im. Alfreda Smoczyka to znak, że nowy sezon za pasem. Leszczyńskie "Byki" palą się do jazdy. Po raz pierwszy na tor na "Smoku" wyjadą w sobotę 18 marca. Tydzień później, niż rok temu.

Żużlowa atrakcja turystyczna

Te motocykle to jeden z symboli zamiłowania leszczynian do Unii Leszno i czarnego sportu. Są cztery, każdy w innym kolorze, podobnie jak kaski zawodników: czerwonym, niebieskim, białym i żółtym. Po raz pierwszy pojawiły się w Alei Gwiazd Żużla przy stadionie im. Alfreda Smoczyka w 2018 roku. Od razu spodobały się mieszkańcom i turystom, którzy chętnie wykorzystywali je do „przymiarek” i zdjęć. Nie omijali ich też niestety i wandale.

Początkowo motocykle zamocowane były kierownicą w stronę stadionu i zainteresowani zwracali uwagę, że w ten sposób nie można było uchwycić obu atrakcji na jednym zdjęciu. Teraz stoją przodem do ul. 17 Stycznia.

W sobotę pierwszy warkot na "Smoku"!

Na te informację kibice czekali z niecierpliwością. W sobotę odbędzie się pierwszy trening na "Smoku". Do tej pory nie pozwalała na to ani pogoda, ani stan toru.

I to jest news, na który czekaliście!! Pierwszy trening zaplanowany jest na sobotę o ile pozwolą warunki atmosferyczne! Początek o godz. 16:00. Potwierdzenie tej daty jutro wieczorem. Zapraszamy spragnionych warkotu motocykli kibiców – poinformowała w czwartek po południu (16.03.) Unia Leszno na swoim Facebooku.

Pierwszy trening Unii Leszno
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE