żużel

i

Autor: AB

Żużel

Młode Byki bez medalu

2023-09-21 11:40

Na torze w Częstochowie rozegrano finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu. W stawce znaleźli się też zawodnicy FOGO Unii Leszno. Niestety nasza młodzież nie odegrała w zawodach znaczącej roli.

Młode Byki bez medalu

Po tytuł mistrzowski, już trzeci raz z rzędu sięgnęła para Motoru Lublin, która przypieczętowała swoim ostatnim wyścigiem właśnie z FOGO Unią Leszno. Para Cierniak – Bańbor ograła podwójnie Ratajczaka oraz Mencela, dystansując Stal Gorzów, której przypadło srebro i ekipę z Ostrowa Wielkopolskiego której do wywalczenia brązu potrzebny był bieg dodatkowy z klubem z Grudziądza. Młode Byki zajęły szóste miejsca, bo poza wymienionymi klubami wyprzedził je też miejscowy Włókniarz, zdobywając tyle samo, bo 16 punktów. Stawkę zamknęły Wilki Krosno. Dodajmy jeszcze, że 9 punktów dla FOGO Unii zdobył Damian Ratajczak, Antoni Mencel – 4 oraz Hubert Jabłoński – 3.

Unia Leszno i PGE Ekstraliga w sezonie 2023. Quiz dla fanów żużla

Pytanie 1 z 10
W którym klubie żużlowym jeździł najwięcej sezonów Janusz Kołodziej?
Kołodziej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE