Mistrzowie z Leszna

Autor: UKS 9

Mistrzostwo dla Leszna!

2022-05-16 10:10

Z kompletem zwycięstw drużyna UKS 9 Leszno wywalczyła Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii czwórek i awans do Mistrzostw Polski. Do rozgrywek centralnych przepustkę otrzymują dwa najlepsze zespoły ze wszystkich województw w Polsce.

Finał Wielkopolski z udziałem 8 najlepszych drużyn w województwie rozegrano w hali w Czerniejewie koło Wrześni. Leszczynianie wygrali wszystkie mecze w rundzie zasadniczej i finałowej. Okazali się jedyną ekipą bez porażki. Na drugim miejscu również premiowanym awansem znalazł się zespół KPS Progress Września. Finał Mistrzostw Polski odbędzie się 1-3 lipca 2022 w Gliwicach. Kolejne pozycje zajęli: IUKS Jedynka Poznań, UKS SMS Piła, KS Energetyk Poznań, MUKS Grom Kalisz, MUKS „AMBER” Kalisz, SKS Murowana Goślina.

Młodzi zawodnicy powtórzyli sukces sprzed roku, kiedy to w leszczyńskiej hali na Zatorzu zostali Mistrzami Wielkopolski w "trójkach". Rok wcześniej drużyna zdobyła wicemistrzostwo w dwójkach. W skład drużyny UKS 9 Leszno wchodzą: Igor Hamrol, Antoni Wiatrowski, Iwo Konarkowski, Jędrzej Przybylski, Wiktor Przybyłek i Tomasz Wyrzykowski. Drużyna trenuje pod opieką trenera Jarosława Borowskiego.MVP turnieju został Antoni Wiatrowski z UKS 9 Leszno.

W rozgrywkach pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej biorą udział chłopcy i dziewczęta z roczników 2009-2011 ze wszystkich województwach. Aż 6 leszczyńskim ekipom udało się awansować do finałów wojewódzkich. Dziewczęta z dwójek zagrają finał 28 maja w Kostrzynie, a chłopcy 29 maja w Lesznie