Mieszkanka gminy Lipno oszukiwała na sprzedaży rękawiczek jednorazowych

2021-01-13 15:23 hak
Mieszkanka gminy Lipno oszukiwała na sprzedaży rękawiczek jednorazowych
Autor: KMP Leszno

To nie było działanie w białych rękawiczkach. Grozi jej za to 8 lat więzienia.

Pierwsze sygnały o nieuczciwym sprzedawcy leszczyńscy policjanci zaczęli odbierać w kwietniu ub. roku. Był wtedy szczyt pierwszej fali koronawirusa, a jednorazowe rękawiczki były towarem deficytowym i drogim.

Policjanci ustalili, że na jednym z portali społecznościowych ukazują się ogłoszenia o oferowanych do sprzedaży nitrylowych rękawiczkach jednorazowych. Sprzedażą trudniła się kobieta z regionu leszczyńskiego. Transakcje niejednokrotnie były poprzedzone dialogiem sms-owym sprzedawcy z kupującym. Ostatecznie po dokonaniu wpłaty za zakupiony towar, ten w rzeczywistości nie docierał do odbiorców - mówi Monika Żymełka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Z czasem lista oszukanych osób i skarg odbieranych przez policję na sprzedawczynie zaczęła się wydłużać. Oszustką okazała się 32-latka z gm. Lipno.

Po zebraniu pełnego materiału dowodowego, przesłuchaniu wszystkich świadków oraz pozyskaniu opinii biegłych śledczy przesłuchali podejrzaną. Kobieta usłyszała 21 zarzutów oszustw. Osobami, które padły ofiarą oszustki są mieszkańcy Wielkopolski. Łącznie podejrzana dokonała fikcyjnej sprzedaży prawie 100 opakowań jednorazowych rękawiczek, wyłudzając ponad 2 tys. złotych - dodaje rzecznik.

Dziś (13.01.) policjanci skierowali do leszczyńskiej prokuratury akt oskarżenia przeciwko 32-latce.

*

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Będa nowe miejsca wypoczynku w Lesznie