Miasto ogłosiło przetarg na modernizację ul. Fabrycznej. Po remoncie ulica będzie miała 3 pasy ruchu, powstanie nowe rondo i ścieżka rowerowa po obu jej stronach

2020-08-13 14:43 TS
ulica Fabryczna
Autor: TS, Radio Eska

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Wiąże się z wycinką 222 drzew.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje wykonanie robót na odcinku od Ronda Podwale do skrzyżowania z ul. Magazynową. Na realizację tego etapu Miasto Leszno uzyskało dofinansowanie w wysokości prawie 2 mil. zł. Etap ten jest również współfinansowany przez Leszczyńską Fabrykę Pomp. LFP przekazało na cel milion zł.

 W drugim etapie roboty prowadzone będą od skrzyżowania ul. Fabrycznej z ul. Magazynową do jej skrzyżowania z ul. Zacisze. Na ten etap inwestycji Miasto Leszno uzyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 mil. zł.

  Po wykonaniu robót ul. Fabryczna będzie miała prawie 11 m szerokości. Będą tu 3 pasy ruchu. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Zacisze, Wilkońskiego i Magazynową, przy czym w tej ostatniej lokalizacji powstanie rondo. Po obu stronach ulicy powstaną nowe chodniki, będzie szeroki na 3,5 m ciąg pieszo-rowerowy, nowe zatoczki autobusowe z nowymi wiatami. Rozbudowany zostanie również parking przy LFP. Będzie nowe oświetlenie uliczne i doświetlenie przejść dla pieszych, a także monitoring miejski. Zamontowane zostaną nowe ławki i kosze na śmieci.

 Niestety pod topór pójdą drzewa rosnące wzdłuż ul. Fabryczenj. Miasto chce ich wyciąć aż 222. Wniosek o zgodę na usunięcie drzew jest obecnie rozpatrywany w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. We wniosku zaproponowano nasadzenia kompensacyjne. 188 nowych drzew ma się pojawić przy ul. Fabrycznej i 46 kolejnych przy ul. Kiepury.