Miasto ogłosiło przetarg na modernizację pływalni Akwawit

i

Autor: hak, Radio Eska

Inwestycje

Miasto ogłosiło przetarg na modernizację pływalni "Akwawit"

2023-06-01 13:55

Czy 65 mln złotych wystarczy na reaktywację pływalni Akwawit? Urząd Miasta Leszna ogłosił przetarg na modernizację nieczynnego aquaparku. Na oferty czeka do 4 lipca.

Jest przetarg, jakie będą oferty?

Przygotowania do przetargu zajęły miastu kilka miesięcy. Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

- Szykuje się potężna inwestycja, chyba największa inwestycja po przebudowie drogi krajowej nr 12, no i trzymajmy kciuki, żebyśmy za te dwa i pół roku, za trzy lata po prostu mogli korzystać z nowoczesnego obiektu basenowego - mówił Radiu Eska prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

Potężna inwestycja za potężne pieniądze

Pływalnia „Akwawit” otwarta została w 1993 roku, a zamknięta 1 stycznia 2018 roku. Była pierwszym aquaparkiem w Polsce, który przyciągał do Leszna amatorów pływania z całego kraju. Pod koniec 2020 roku miasto odkupiło nieczynny obiekt od prywatnej właścicielki za blisko 3 mln złotych. Modernizacja zamkniętej kilka lat temu pływalni będzie najdroższą inwestycja miejską w istniejący budynek.

- Mechanizm finansowy został tak złożony, że mamy dofinansowanie z Polskiego Ładu z budżetu państwa w wysokości 26 mln złotych, mamy w Wieloletniej Perspektywie Finansowej, czyli WPF-ie prawie 40 mln złotych środków własnych i będziemy czekać. I tu mam pewne obawy, że te wieloletnie inwestycje, które także ogłaszają moi koledzy prezydenci w innych miastach dają taki niepokój, jaka ta oferta będzie - mówił Ł. Borowiak.

Przekonamy się za nieco ponad miesiąc. Na oferty miasto czeka do 4 lipca.

Jaki będzie nowy "Akwawit"?

"W ramach inwestycji powstanie nowoczesna pływalnia, w tym m.in.: strefa basenowa (basen sportowy, rekreacyjny, dla dzieci typu brodzik) z basenikami solankowymi oraz tężnią solankową, blok szatniowy, pomieszczenia socjalne dla ratowników, instruktorów, pierwszej pomocy, magazyny, pomieszczenia techniczne oraz trybuny, strefa sal sportowo-rehabilitacyjnych z siłownią, odnową biologiczną (SPA, zespół saun), salą do zajęć grupowych oraz salą do rehabilitacji, strefa administracyjna wraz z pomieszczeniami biurowymi, zapleczem socjalnym, strefa sal konferencyjnych, zagospodarowanie terenu z elementami siedzisk i małą architekturą" - czytamy na stronie leszno.pl

Antidotum Airshow Leszno 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE