Miał być park, będzie wycinka? Miasto wystawiło na sprzedaż hektar lasu na Rejtana [FOTO]

2020-10-16 15:30 hak
Miał być park, będzie wycinka. Miasto wystawiło na sprzedaż hektar lasu na Rejtana
Autor: hak, Radio Eska

Chodzi o nieruchomość naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 13. Sprzedaży terenu pod budownictwo i wycince lasu sprzeciwiają się mieszkańcy

W marcu 2018 roku na spotkaniu prezydenta Leszna z mieszkańcami w "Trzynastce", ówczesny architekt miejski powiedział, że miasto planuje tam zrobić park.

Pracujemy nad koncepcją zagospodarowania, właściwie urządzenia takiego parku miejskiego. To jest teren miasta, ponad hektarowa działka, która z powodzeniem może pełnić funkcje parkowo-leśne, oczywiście zgodne z planem miejscowym (zagospodarowania) dla tego terenu - mówił wtedy Maciej Kubiak, ówczesny architekt miejski w Lesznie. 

Teraz okazuje się, że plany są inne. Porośnięty sosnami kawał terenu został wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza - 3,5 mln złotych.

Przeciwny jestem temu - powiedział nam spotkany w pobliżu tego terenu mieszkaniec miasta. - Brak tej zieleni, a oni jeszcze wycinają. Przecież tu będzie jedno blokowisko, tak jak w mieście w Śródmieściu.

Na osiedlu pojawiły się ulotki "Sąsiedzi Ratujmy Nasz Las", a na profilu facebookowym Zielone Przylesie zbierane są podpisy pod petycją o wycofanie przetargu https://www.facebook.com/zieloneprzylesie/.

Przetarg zaplanowano na 7 grudnia.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.