Leszno

i

Autor: Archiwum

Quiz

Leszno z czasów PRL-u. Pamiętasz, jak wtedy nazywały się ulice w mieście? QUIZ

2024-05-24 10:42

Pamiętasz Leszno z czasów PRL-u? Wiesz, jak wtedy nazywały się najważniejsze leszczyńskie ulice? W tym quizie sprawdzisz swoją pamięć!

Okres PRL-u wiele osób wspomina z nostalgią. Po 1989 r. rozpoczęły się jednak różnorodne działania, które miały na celu odcięcie się od wcześniej obowiązującego systemu. Wśród nich znalazły się między innymi decyzje dotyczące zmiany nazw ulic, którym w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej patronowały nazwiska związane z komunistyczną władzą.

PRL - co to znaczy?

PRL, czyli Polska Rzeczpospolita Ludowa obejmuje lata 1944-1989. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym okresie nie należało do łatwych, o czym świadczyć mogą między innymi ograniczenia w dostępie do informacji oraz braki towarów na sklepowych półkach.

Nazwy leszczyńskich ulic w PRL-u. Sprawdź się w QUIZIE!

Która z dzisiejszych leszczyńskich arterii przed laty nosiła nazwę Armii Czerwonej, a której patronowała Róża Luksemburg?  W poniższym quizie sprawdzicie swoją wiedzę dotyczącą mapy Leszna z czasów PRL!

Pamiętacie te ulice z czasów PRL? Trudny quiz dla mieszkańców Leszna o nazwach ulic z poprzedniej epoki

Pytanie 1 z 9
Dzisiejsze Aleje Zygmunta Krasińskiego w czasach PRL-u nosiły nazwę:
Aleje Krasińskiego