Leszczyński Bank Żywności chce pomóc Marysi z Brenna. W sobotę trzy kwesty

2021-05-19 6:19
Leszczyński Bank Żywności chce pomóc Marysi z Brenna
Autor: hak, Radio Eska

W sobotę (22.05.) w Lesznie, we Wschowie i w Wolsztynie odbędą się uliczne zbiórki pieniędzy na leczenie dziewczynki. Potrzebni są wolontariusze, którzy będą kwestować do specjalnych puszek.

4-miesięczna Marysia Drożdżyńska choruje na SMA. Na najdroższy lek świata potrzebuje ponad 9 mln złotych! Na portalu https://www.siepomaga.pl/maria udało się zebrać na razie 1,6 mln złotych. W zbiórkę pieniędzy włącza się także Leszczyński Bank Żywności. W sobotę w Lesznie, Wschowie i Wolsztynie odbędą pierwsze kwesty pod jego patronatem, pod hasłem "Cała Polska dla Marysi".

Szukamy też na przykład organizacji pozarządowych, które są w stanie u siebie zorganizować sztab. Szukamy również wolontariuszy, którzy się włączą w tę akcję; ludzi znanych, lubianych, rozpoznawalnych. chcemy, żeby wyszli z tą puszką, którą mamy zaprojektowaną i podarowaną przez firmę Werner Kenkel i kwestowali w ten dany dzień - mówiła Michalina Wilczkowiak, koordynatorka akcji.

Kwesty dla Marysi mają się odbywać cyklicznie, co dwa tygodnie.

Liczymy też na to, że inne miejscowości, nie tylko z naszego regionu, ale i z innych, ościennych województw włączą się w pomoc Marysi - dodaje M. Wilczkowiak.

Sobotnia zbiórka prowadzona będzie od godz. 10:00 do 16:00. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na skarbonkę dla Marysi.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Charytatywny spot dla Marysi pod byłym TESCO w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE