Kto zostanie dyrektorem Teatru Miejskiego w Lesznie? Placówkę do tej pory prowadzi Zbigniew Rybka, ale jego czas się kończy

2021-06-09 13:48 TS
Teatr Miejski w Lesznie
Autor: TS Kto zostanie dyrektorem Teatru Miejskiego w Lesznie?

Dyrektora teatru wyłoni konkurs ogłoszony przez prezydenta Leszna.

Gdy we wrześniu 2019 roku Zbigniew Rybka przyjechał do Leszna by objąć schedę po poprzednim dyrektorze, Błażeju Baraniaku, na dyrektorskim fotelu zasiadł jako pełniący obowiązki. To dlatego, że nie ogłoszono wymaganego przepisami konkursu. Jako pełniący obowiązki, Rybka mógł piastować funkcje maksymalnie 2 lata. Ten czas się właśnie kończy. Dlatego prezydent Leszna ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie. Zbigniew Rybka najprawdopodobniej będzie jednym z kandydatów, tym bardziej, że ma plany dotyczące rozwoju teatru w Lesznie.

teatru w Lesznie uczę się bardzo intensywnie i co raz więcej na ten temat wiem. Będą zmiany w przyszłości w moim sposobie myślenia o teatrze, o repertuarze, o naszej obecności w środowisku. To jest absolutnie pewne - mówi Zbigniew Rybka.

Kandydaci do dyrektorskiego fotela w Teatrze Miejskim w Lesznie mają czas na aplikowanie do 12 lipca. Konkurs rozstrzygnięty ma być w sierpniu.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24