Koszykarze Rycerzy Rydzyna zagrają w półfinałach play-off II ligi

2021-05-04 6:07

W decydującym, trzecim meczu nasz zespół po ciężkim meczu pokonał Polonię Bytom 80:75.

Po dwóch meczach był remis 1:1, ale trzeci pojedynek miał już zadecydować o tym, czy to Rycerze, czy też Polonia Bytom znajdą się w najlepszej czwórce. Spotkanie było dość zacięte, choć w II kwarcie gospodarze odskoczyli nawet na 19 punktów. Bytomianie jednak nie złożyli broni. Na początku IV kwarty tracili już tylko 4 punkty. Nasza drużyna jednak znów odskoczyła, tym razem na 10 punktów i nie dała się już złamać i wygrała 80:75, co dało awans do najlepszej czwórki sezonu.

Półfinałowym rywalem Rycerzy będzie zespół z Lublina. Drugą parę stworzą zespoły AGH Kraków oraz Żak Koszalin. Trzy najlepsze zespoły awansują do I ligi, a więc ci którzy znajdą się w finale oraz zwycięzca meczu o 3 miejsce.

Punkty dla Rycerzy zw tym trzecim, decydującym meczu zdobywali: Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 25 (3x3), Milczyński 16 (20 zb), D.Bręk 11 (7 as), M.Bręk 10, Rostalski 8, Samolak 7, Nawrocki 3, Świerczyk 0.

*

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twojej miejscowości? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]