Koszykarki Pompax Tęczy Leszno są bliskie wywalczenia awansu do II rundy play-off

2021-03-01 8:34

W pierwszym meczu I rundy pokonały w Trapezie – Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 67:52.

Mecz zapowiadał się ciekawie, bo po rundzie zasadniczej obie drużyny były obok siebie. Pompax Tęcza – czwarta, a zespół z Kątów Wrocławskich – piąty.

W rundzie zasadniczej tak jedne, jak i drugie wykorzystywały atut własnego parkietu. Liczyliśmy na to, że Tęcza i tym razem to wykorzysta i się nie pomyliliśmy. Rozpoczęło się od „trójki” Walentowskiej. Rywalki odpowiedziały, ale potem dwa razy celnie trafiła Targosz i było 7:2. Podopieczne trenera Krzysztofa Zajca nie traciły koncentracji. Rozegrały dobre 20 minut i do przerwy prowadziły 41:22. prezentując się dobrze tak w ataku, jak i obronie.

Po przerwie było już nawet 50:24 po rzucie Pietrzak, co w zasadzie przesądzało o losach spotkania. W ostatnich 10 minutach na parkiecie pojawiły się zmienniczki w zespole Tęczy. Rywalki zdołały wtedy odrobić część strat, ale nie na tyle, by zagrozić gospodyniom, które wygrały 67:52.

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 23 (4x3), Hołtyn 10 (11 zb), Pietrzak 9 (1x3), Targosz 6, Grabska 6, Kuczyk 5 (1x3), Skrzypczak 4, Franckowiak 2, Raczyńska 2, Brambor 0.

Rewanż w najbliższą środę w Kątach Wrocławskich o godzinie 19.45. Jeśli leszczynianki wygrają po raz drugi awansują do II rundy. W przypadku triumfu rywalek trzeci, decydujący mecz 10 marca ponownie w Lesznie.​