Koniec budowy nowej biblioteki w Lesznie [FOTO/VIDEO]

2022-01-14 11:29
Koniec budowy nowej biblioteki w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska Budowa nowej siedziby biblioteki trwała dwa lata

Chyba lepszej nie mogli sobie wymarzyć. Zakończyła się budowa nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Niebawem przeprowadzka ze starego budynku przy ul. Chrobrego do nowoczesnego na Pl. Metziga.

Budowa nowej siedziby biblioteki trwała dwa lata. Do starego budynku dawnej szkoły z czerwonej cegły dobudowano dwa nowoczesne, przeszklone. Wszystko prawie gotowe. Meble w salach, regały na książki, część audiowizualna, sala z ruchomą widownią, pokój matki z dzieckiem, taras widokowy i dziedziniec z ławkami. Brakuje jeszcze części wyposażenia biblioteki.

Koniec budowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie

Leszno zasłużyło na taką bibliotekę, zasłużyło na taki budynek. Ta szkoła pięknie się zachowała, solidnie wybudowana. W połączeniu z tą nowoczesną infrastrukturą będzie tworzyć niezwykły obiekt. Najważniejsze dla nas, że czytelnicy znajdą dla siebie znakomite miejsce, a my tylko będziemy służyć temu, żeby spędzali tu wspaniale czas - mówił Andrzej Kuźmiński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. 

Otwarcie nowej biblioteki planowane jest na wiosnę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE