Kolejni piraci drogowi w rękach policji. Rekordzista gnał przez Leszno ponad 160 km/h!

2021-02-23 8:30 hak
Kolejni piraci drogowi w rękach policji. Rekordzista gnał przez Leszno ponad 160 km/h!
Autor: hak, Radio Eska

Stracił prawo jazdy, jak kilku innych kierowców. To efekt kolejnej policyjnej akcji "Prędkość - zero tolerancji", którą drogówka przeprowadziła w weekend na leszczyńskich ulicach.

Ma pomóc zapobiegać najtragiczniejszym wypadkom drogowym.

Pomimo, że akcja trwała tylko przez kilka godzin popołudniowych, to mundurowi ujawnili blisko 60 różnych wykroczeń, w tym 44 przekroczenia prędkości. Trzy dni, a aż sześciu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h - mówi Monika Żymełka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Cała szóstka pożegnała się z prawem jazdy na 3 miesiące. to kierowcy w wieku od 23 do 31 lat.

Niechlubny rekordzista kierował w piątkową noc na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie osobowym mercedesem z prędkością 166km/h, gdzie dozwolona prędkość to 70km/h. To 24-letni mieszkaniec Leszna. Zatrzymanie prawa jazdy w takiej sytuacji jest obligatoryjne - dodaje M. Żymełka.  

Policjanci zapowiadają kolejne podobne akcje. Zwracać w nich będą również uwagę na motocyklistów, którzy po zimie zaczynają wyjeżdżać na ulice.

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Radar z wyświetlaczem mandatu w Lesznie