Kolejne sparingowe spotkanie przygotowujące zespół do rundy rewanżowej w I lidze rozegrali szczypiorniści Real Astromal Leszno

2021-01-21 13:51 AB
sparing w Zielonej Górze
Autor: AB

Mecz odbył się na parkiecie w Zielonej Górze.

Drugim styczniowym, sparingowym rywalem leszczynian był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Oba zespoły rywalizują ze sobą też w rozgrywkach ligowych. Jesienią w Zielonej Górze o jedną bramkę lepsi byli akademicy. Teraz gospodarze też wygrali, pokonując ekipę z Leszna wyraźniej, bo 27:22. Przypomnijmy, że ekipie z Leszna w I rundzie nie wiodło się najlepiej w rozgrywkach o punkty. Podopieczni trenera Macieja Wieruckiego wygrali tylko jedno spotkanie i zamykają ligową tabelę. Zespół przed sezonem przeszedł gruntowną przebudowę, by nie powiedzieć rewolucję. Z zespołu odeszło wielu zawodników, a zastąpiła ich młodzież. Wyniki nie były więc żadną niespodzianką. Jest szansa, że do drużyny wróci na rewanże Hubert Szkudelski, który zamierza pomóc zespołowi, który ma duże problemy z wygrywaniem. Hubert wiosną zawiesił buty na kołku, ale zgłasza chęć pomocy. Dodajmy, że sparing w Zielonej Górze był już drugim takim spotkaniem w styczniu. Wcześniej Real Astromal uległ Nielbie Wągrowiec 28:32. Teraz naszego I-ligowca czeka mini turniej właśnie w Wągrowcu, gdzie poza miejscową Nielbą formę leszczynian sprawdzi też Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Płocka.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka