Kolejna statuetka do kolekcji. Muzeum Okręgowe w Lesznie nagrodzone Izabellą

i

Autor: Muzeum Okręgowe w Lesznie Na zdj. Kamila Szymańska (ze statuetką), Magdalena Grybska, Marta Szymanowska, Elżbieta Landyszkowska

Muzeum w Lesznie

Kolejna statuetka do kolekcji. Muzeum Okręgowe w Lesznie nagrodzone Izabellą

2024-05-28 11:39

Nagrodę przyznano za działalność edukacyjną o Janie Jonstonie. Program przygotowany przez muzeum w Lesznie trwał wiele miesięcy i był bardzo różnorodny.

Izabelle to najważniejsze nagrody dla muzeów w Wielkopolsce. Inspirowane są postacią Izabeli Czartoryskiej, pomysłodawczyni pierwszego w Polsce muzeum i miłośniczki sztuki. Przyznawane są od 2007 roku, w kilku kategoriach. Muzeum Okręgowe w Lesznie otrzymało właśnie Izabellę w kategorii „działalność edukacyjna” za "Encyklopedię Jana Jonstona - porządkowanie świata".

"Modelowy przykład projektowania i realizacji wielokontekstowego programu edukacyjnego realizowanego w salach Muzeum, na terenie miasta, a także w miejscowościach związanych z wybitną postacią reprezentującą wielokulturowe Leszno” - napisamo w uzasadnieniu decyzji o przyznaniu statuetki.

W ubiegłym roku leszczyńskie muzeum otrzymało dwie nagrody: za projekt „Synagoga opowiada” w kategorii działalność edukacyjna oraz za konserwację sztandaru „Sokoła” w kategorii opieka nad dziedzictwem kultury, konserwacje, inwestycje.

Noc Muzeów w Muzeum Okręgowym i MBWA w Lesznie

Pamiętacie te ulice z czasów PRL? Trudny quiz dla mieszkańców Leszna o nazwach ulic z poprzedniej epoki

Pytanie 1 z 9
Dzisiejsze Aleje Zygmunta Krasińskiego w czasach PRL-u nosiły nazwę:
Aleje Krasińskiego