Kilku chętnych na przebudowę ulicy Kustronia w Lesznie

i

Autor: hak, Radio Eska O budowie ulicy mówiło się w Lesznie od kilku lat.

Kilku chętnych na przebudowę ulicy Kustronia w Lesznie

2021-12-10 17:29

Sześć firm zgłosiło się do przetargu na budowę krótkiej ulicy Kustronia w Lesznie. Najtańsza oferta jest o pół miliona złotych niższa od kwoty, którą zamierzało przeznaczyć na to miasto.

Kustronia to ulica między Norwida i Tamą Kolejową. Często korzystają z niej kierowcy chcący dojechać do położonego tam przedszkola, kortów tenisowych czy hali Ćwicznia, albo po prostu skrócić sobie drogę. Droga ma dziurawą i nierówną nawierzchnię gruntową. Ale już niedługo. Na ogłoszony przez miasto przetarg odpowiedziało 6 firm. Najtańszą ofertę - na 984 tys. złotych - złożyła firma STRABAG. Umowa z nią ma być podpisana jeszcze w tym roku.

Ulica ma być gotowa do końca sierpnia przyszłego roku. Ma mieć nawierzchnię z betonu asfaltowego, chodniki, miejsca parkingowe, odwodnienie i oświetlenie.

Na budowę ulicy Kustronia miasto dostało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Przebudowy Dróg.

Ubieranie choinki przy lodowisku w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE