Jutro zaczynają montaż sekundników na DK 12 w Lesznie

2021-10-13 12:31
Jutro zaczyną montaż sekundników na DK 12 w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska Pierwszy z sekundników na DW 309 w Lesznie, przy skrzyżowaniu z ul. 55 Pułku Piechoty

Urządzenia odmierzające czas do zmiany świateł pojawią się też na innej ważnej drodze w mieście.

Montaż sekundników na "12-tce" powinien zakończyć się, o ile nie przeszkodzi pogoda, do 24 października. Zacznie się jutro od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Grunwaldzką. Mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.

Potem podobne urządzenia pojawią się wszystkich skrzyżowaniach na DW 309, czyli dawnej krajowej "5-tce".

Jest to zadanie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Leszna w roku ubiegłym, wykonywane zatem w tym roku. Sekundniki pojawią się na wszystkich skrzyżowaniach drogi krajowej nr 12, a także na wszystkich skrzyżowaniach (z jednym wyjątkiem) dawnej krajowej "Piątki", czyli obecnie DW 309 oraz dodatkowo na skrzyżowaniu al. Krasińskiego z ul. Marcinkowskiego. Jedynym wyjątkiem, jeśli chodzi o starą "5-tkę" będzie skrzyżowanie z ul. Mickiewicza. Tutaj sekundniki nie będą montowane, ponieważ w tym miejscu funkcjonuje tzw. sygnalizacja wzbudzeniowa  i takie rozwiązanie będzie nadal zachowane  - mówi Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego UM Leszna.

Sekundniki na skrzyżowaniu al. Krasińskiego z ul. Marcinkowskiego oraz na DW 309 powinny być zamontowane do połowy listopada.

Wyjątkowe wiatraki w Osiecznej koło Leszna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE