Inny, niż do tej pory. ​W tym roku nie będzie tradycyjnego Biegu Sylwestrowego w Lesznie

2020-12-12 9:43
Inny, niż do tej pory. ​W tym roku nie będzie tradycyjnego Biegu Sylwestrowego w Lesznie
Autor: pixabay.com

Co nie znaczy, że nie będzie można pobiegać. Będzie można to zrobić tym razem nie w grupie, a "w pojedynkę".

Bieg Sylwestrowy ulicami Leszna to jedna z najpopularniejszych i najstarszych imprez biegowych w regionie. Rok temu odbyła się po raz 35.

W tym roku, na chwilę obecną rozporządzenie nie pozwala nam zorganizować Biegu Sylwestrowego. Ostatnia frekwencja, która była, to mieliśmy prawie 900 uczestników. Na leszczyńską imprezę to jest jedna z największych imprez biegowych, z czego się  bardzo cieszyliśmy. I chcemy zachęcić, żeby ta tradycja została podtrzymana - Jarosław Zielonka, współorganizator biegu.

Ale tym razem w innej, niż do tej pory formie.

Chcemy, żeby to wyglądało tak, że każdy będzie miał do przebiegnięcia dystans powiedzmy 3 km, bo o takim dystansie rozmawialiśmy. W jakiś sposób udokumentowanie tego - czy zrobienie zdjęcia, czy na platformie Endomondo. I wówczas też chcemy przygotować dla tych uczestników jakąś miłą pamiątkę. I w ten sposób chociaż zachęcić naszych mieszkańców, sportowców do tego, żeby też aktywnie spędzili ten dzień, przypominając, wspominając poprzednie biegi sylwestrowe, które organizowaliśmy - dodaje J. Zielonka.

Szczegółów na temat biegu będzie mogli szukać na profilu facebookowym Wojskowego Stowarzyszenia Sportowego "Grot".

Jesienny Test Coopera w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE