"Halo? Straż Miejska?" W parku Jonstona stanęła kolumna S.O.S. Można się z dzięki niej połączyć z operatorem miejskiego monitoringu i poinformować o zagrożeniu [ZDJĘCIA]

2021-01-24 17:04 TS
Kolumna S.O.S. w Parku Jonstona w Lesznie
Autor: TS

W kolumnie zamontowany jest czerwony przycisk. Urządzenie ma uzupełnić monitoring miejski na terenie parku.

I właśnie ten czerwony przycisk należy wdusić, gdy będziemy czuli się zagrożeni, lub zauważymy, że zagrożony jest ktoś z naszego otoczenia. Jego użycie spowoduje, że najbliższa kamera monitoringu miejskiego zostanie skierowana na zgłaszającą osobę. Jednocześnie, osoba ta połączy się głosowo z operatorem monitoringu. W kolumnie zamontowany jest mikrofon i głośniki.

Kolumna S.O.S. w Parku Jonstona nie jest zabawką. Za jej niewłaściwe wykorzystanie, np. dla żartu może grozić kara. Park jest monitorowany, więc znalezienie dowcipnisia nie będzie trudne.

Kolumna S.O.S. w Parku Jonstona w Lesznie
Autor: TS

Pomysłodawcą i wykonawcą kolumny jest firma C&C Partners. Jest to innowacyjny produkt, który powstał od początku do końca w tej leszczyńskiej firmie. Z rozwiązania tego będzie można korzystać m.in. także na dworcach i lotniskach w Polsce i na świecie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Będa nowe miejsca wypoczynku w Lesznie