Gmina Bojanowo nie otworzy przedszkoli i szkół

2020-05-22 12:21 TS
przedszkola zamknięte
Autor: FB Gmina Bojanowo

Placówki będą zamknięte co najmniej do 7 czerwca. O swojej decyzji poinformował dzisiaj (22.05) burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel.

Decyzja jest podyktowana przede wszystkim obawą o zdrowie mieszkańców gminy. Według Macieja Dubiela, Polska jest wciąż przed szczytem zachorowań na koronawirusa. 

Wielu mieszkańców naszej gminy pracuje w dużych zakładach produkcyjnych w Lesznie, Rydzynie czy Rawiczu. Przykład kopalń czy zakładów meblarskich w Kępnie pokazuje, że są to prawdopodobne potencjalne ogniska zachorowań - pisze Dubiel.

Według burmistrza Bojanowa na niewiele zdały by się testy na koronawirudsa wśród pracowników placówek edukacyjnych, bo trzeba by przebadać również wszystkie dzieci. Maciej Dubiel uważa, że restrykcyjne wytyczne sanitarne dla otwarcia przedszkoli generują olbrzymie koszty, które w całości obciążą budżet gminy. Dodajmy, że tylko10% rodziców z terenu Gminy Bojanowo wyraziła chęć wysłania swoich pociech do przedszkoli 25 maja. Dlatego decyzją burmistrza zarówno przedszkola jak i szkoły w Gminie Bojanowo zamknięte będą przynajmniej do 7 czerwca.