Galeria MBWA w Lesznie zaprasza. Od dziś znów jest otwarta dla zwiedzających

2021-05-04 13:13 hak
Galeria MBWA w Lesznie zaprasza. Od dziś znów jest otwarta dla zwiedzających
Autor: hak, Radio Eska

Dzięki luzowaniu obostrzeń od dziś (4.05.) możemy wybrać się nie tylko na zakupy do galerii, ale także na wystawę do galerii sztuki czy muzeum.

W galerii MBWA przy ul. Leszczyńskich 5 mamy ostatnia szansę obejrzeć wystawę pt. "7 okien". Czynna jest tylko do 8 maja. Wstęp wolny.

MBWA w Lesznie zaprosiło siedem artystek, panią: Aleksandrę Adamczak, Joannę Dudek, Magdalenę Korniłowicz, Marię Michoń, Annę Świtalską-Jończyk, Jagodę Woźny i Sylwię Zdzichowską na wystawę, w której kobiety mówią o kobietach językiem malarskim. Prace są pełne delikatności, czułości, powabu, ale nie omijają poważnych tematów. Są obrazy realistyczne, figuratywne, prace nawiązujące do bajkowych ilustracji, abstrakcje, ale także dzieła minimalistyczne - mówi Marcin Kochowicz dyrektor Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie. 

Galeria Sztuki Muzeum Okręgowego przy ul. Narutowicza zaprasza z kolei na dwie wystawy: „Ulicami dawnego Leszna. Podróż sentymentalna” oraz „XVIII-wieczne portrety właścicieli miasta".

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

MBWA w Lesznie szykuje wystawę Zofii Rydet