Firma Ambit oferowała za mało. Prezydent Leszna tłumaczy decyzję o powtórzeniu przetargu na sprzedaż działki między Al. Zygmunta Krasińskiego i ul. Przemysłową [ZDJĘCIA]

2020-11-20 11:46 TS
wizualizacja inwestycji
Autor: AMBIT

W czwartek (19.11) przedstawiciele firmy Ambit wystosowali list otwarty, w którym pytają prezydenta dlaczego zamknął przetarg.

Cena wywoławcza atrakcyjnej nieruchomości w centrum Leszna wynosiła 2 miliony 723 tysięcy złotych. Oprócz ceny zaproponowanej przez oferentów, komisja konkursowa brała pod uwagę koncepcję zagospodarowania terenu. Do przetargu stanęły 4 firmy. Ich oferty wahały się od 2,8 miliona do ponad 4,5 miliona złotych. Komisja wybrała ofertę firmy Ambit opiewającą na nieco ponad 3 miliony złotych. Decyzję komisji, zgodnie z prawem, podważył prezydent Łukasz Borowiak:

Nie mogłem zgodzić się z decyzją komisji przetargowej, która wskazała ofertę tańszą o prawie 1,5 miliona złotych od najwyższej - utrata tych pieniędzy w obecnej sytuacji gospodarczej byłaby wielką nieodpowiedzialnością - pisze w oświadczeniu prezydent Borowiak.

Włodarz zapowiada, że przetarg zostanie powtórzony.

Otwarcie parku na Gronowie