Dziś w Lesznie pierwsze szczepienia przeciwko covid-19. Bez kamer i dziennikarzy

i

Autor: hak, Radio Eska

Dziś w Lesznie pierwsze szczepienia przeciwko covid-19. Bez kamer i dziennikarzy

2020-12-28 10:16

Wczoraj (27.12.) do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie dotarła pierwsza partia szczepionek przeciwko covid-19. Kolejne spodziewane są po Nowym Roku.

W niedzielę, w pierwszej dostawie szczepionek dotarło do szpitala 75 dawek.

Będziemy prowadzić akcje szczepień dla pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie (medycznych i niemedycznych - tutaj nie ma różnicy) oraz innych podmiotów medycznych, które są z naszego terenu dla tych osób, które wyraziły taką chęć, wyraziły taką deklarację - mówi Tomasz Karmiński, dyrektor leszczyńskiej lecznicy.

Do tej pory zrobiło to ok. 1100 osób, z tzw. grupy "0". Zapisy na szczepienia w tej grupie przyjmowane są do dziś (28.12.). I dziś też zaszczepione zostaną pierwsze osoby.

Dzisiaj traktujemy ten dzień jako taki szkoleniowo-rozruchowy, ponieważ z procesem szczepień wiąże się też obsługa systemu informatycznego, który jest dla nas nowy zupełnie. Sama czynność szczepień nie jest dla nas problemem, tylko czynności administracyjne, które są wokół tego - dodaje dyrektor WSzZ w Lesznie.

Pierwsze szczepienia w Lesznie odbędą się bez udziału mediów, jak to miało miejsce wczoraj w Warszawie, gdy zaszczepiona została pierwsza w kraju osoba. 

Absolutnie jestem jak najdalszy od tego typu rzeczy. Uważam, że świadczenia zdrowotne (bo szczepienie jest świadczeniem zdrowotnymi) jest indywidualną i prywatną sprawą każdego. Jeśli ktoś chce się pochwalić tym, np na swoim Facebooku to jego prawo. Natomiast my absolutnie nie będziemy podawać informacji kto był pierwszy, kto był drugi - dodaje T. Karmiński.

Kolejne szczepienia w Lesznie planowane są po Nowym Roku, po kolejnej dostawie szczepionek przeciwko covid-19.

W połowie stycznia 2021 r. rozpoczną się zapisy na szczepienia populacyjne. Te szczepienia wykonywać będą już nie szpitale, a placówki POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej), czyli m.in. przychodnie.

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE