Dziś (17.02.) Dzień Kota. Te domowe mają się dobrze, ale bezdomne potrzebują pomocy

2021-02-17 10:56
Dziś Dzień Kota. Te domowe mają się dobrze, ale bezdomne potrzebują pomocy
Autor: hak, Radio Eska Wolnożyjące koty na terenie Leszna mają swoje domki

Na terenie Leszna żyje wolno ponad setka kotów. Opiekuje się nimi grupa wolontariuszy. Kilkanaście kotów przebywa w Międzygminnym schronisku dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie.

Dzięki wolontariuszom koty wolnożyjące w Lesznie mają swoje domki i co jeść. Dzięki nim też mają opiekę weterynaryjną i zabiegi sterylizacji, pozwalające kontrolować ich populację.

Kto pokocha podopiecznych schroniska w Henrykowie?

Opiekują się wolontariusze osoby prywatne, które na terenie całego Leszna dokarmiają gromadki tych kotów. Nasza prośba jest taka: jeśli Państwo chcecie wspomóc schronisko, a tym samym też koty wolnożyjące, można jak najbardziej przywozić do nas karmę i mokra i suchą. A my wówczas wolontariuszom, którzy w sumie z własnej kieszeni dokarmiają te koty, pomagają im w tych trudnych teraz warunkach zimowych, my ich też wspomożemy tą karmą - mówi Małgorzata Buczyńska, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie pod Lesznem.

Na kochający dom czeka z kolei w schronisku ok. 20 kotów. Z pewnością w takim dniu byłby to dla nich najlepszy prezent.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE